26 huhtikuun @ 17:00
Endometrioosin ja adenomyoosin vertaistukiryhmä tapaa Järvenpäässä, Keski-Uudellamaalla ke 26.4. klo 17 alkaen. Mennään omakustanteisesti syömään Järvenpäässä. Tarkempi paikka sovitaan lähempänä.
Älä jää yksin – tule keskustelemaan vertaisten kanssa! Ryhmässä saat neuvoja, tukea ja ymmärrystä. On helpottavaa tietää, että on olemassa muitakin samassa tilanteessa ja samankaltaisten asioiden kanssa eläviä. Ryhmät ovat avoimia kaikille endometrioosin kanssa eläville tai sitä itsellään epäileville. Tapaamiset ovat aina maksuttomia, eivätkä edellytä osallistujilta Korennon jäsenyyttä.
Vertaisryhmässä tapaat muita sairastavia tai oireyhtymän kanssa eläviä ja saat neuvoja, tukea ja ymmärrystä. Vertaistukiryhmissä kävijät pääsevät jakamaan omia kokemuksiaan elämästä sairauden kanssa muiden vastaavassa tilanteessa elävien kanssa. Ryhmiin osallistuvat ovat keskenään tasavertaisia ja toimivat sekä tukijoina että tuettavina.
Korennon kaikkien vertaistukiryhmien yhteystiedot ja tapaamisaikataulut täällä.